Jak poprawić działanie komputera

tel: 703 700 112

Nie możesz się do Nas dodzwonić?  Połaczenie zostało przerwane?  Odblokuj je:

Wyślij SMSa na numer: 2601
o treści: ZABLOKUJ 200
Wyślij SMSa na numer: 80450
SMS 1: W POL KONIEC
SMS 2: LIMIT START 200
Wyślij SMSa na numer: 80603
o treści: LIMIT 200
22 października, 2018

Zapewne każdy z Was miał problem z powolnie działającym komputerem, nagłe spadki wydajności częste zawieszanie oraz wyłączanie się komputera. Przyczyn może być wiele, od uszkodzonego dysku aż po zakurzony sprzęt. Wiele usprawnień możemy wykonać we własnym zakresie bez potrzeby oddawania sprzętu do lokalnych serwisów.

Znajdź przyczynę

W pierwszej kolejności musimy odnaleźć przyczynę wolnego działania komputera. Sprawdź w jakim miejscu znajduje się komputer. Przestaw go tak aby miał swobodny dostęp do chłodnego powietrze. Nie ustawiaj go w ciasnych zakamarkach. Pozwól, aby miał czym oddychać. Następnie sprawdź w jakim stanie jest komputer. Oczyść go z kurzu tak aby powietrze mogło swobodnie chłodzić jego komponenty. Przeczyść wiatraki, filtry antykurzowe, radiatory, oraz inne komponenty. Nie zapomnij używać specjalnych środków przystosowanych do takich czynności. Dzięki takim działaniom zapobiegniemy przegrzewaniu się komponentów.

Następną przyczyną awaryjności komputera może być uszkodzony bądź stary dysk. Przeskanuj go specjalistycznym programem, który wykryje czy nie ma na nim błędów (bad sektorów). Jeżeli korzystasz z dysku talerzowego HDD, zastanów się nad wymianą na bardziej wydajny dysk SSD. Pozwoli Ci to na szybsze uruchamianie komputera, aplikacji, odczytywanie i zapisywanie danych Aby zapobiec spowolnieniu systemu po przez otwieranie kilku programów na raz, sprawdź czy nie będzie konieczne dołożenie lub wymiana pamięci RAM na bardziej pojemna i szybsza.

Zoptymalizuj system

Przejdźmy do optymalizacji systemu. Jeżeli korzystasz ze starszych wersji systemu zastanów się nad przesiadką na nowy, pozwoli ci to na otrzymywanie systematycznych poprawek oraz nowości do systemu. Każdy z nas codziennie pobiera coś z Internetu oraz instaluje nowe aplikacje przez co dajemy więcej pracy naszemu komputerowi. Pozbądź się nieużywanych bądź nieznanych aplikacji, pousuwaj z sytemu nie potrzebne pliki. Przeskanuj komputer programem antywirusowym. Na bieżąco instaluj aktualizacje systemu. Użyj programów do naprawy plików systemowych, oraz rejestru. Sprawdź czy wszystkie sterowniki są aktualne.

Uporządkuj pulpit

Spraw aby twój Pulpit nie wyglądał jak śmietnik, posegreguj dokumenty i aplikacje w foldery. Niewielu z Was zdaje sobie sprawę, że im więcej ikon na pulpicie to system musi włożyć więcej pracy aby je wyświetlić. Jeżeli często korzystasz z przeglądarki, pozbądź się nieznanych wtyczek, zainstaluj wtyczki do blokowania reklam, oraz kopania kryptowalut. Zastanów się nad zmiana przeglądarki na taką, która mniej wykorzystuje prace komputera. Takimi działaniami odczuwalnie zwiększysz wzrost wydajności komputera. Przedłużysz jego żywotność oraz pozbędziesz się nerwowych sytuacji. Jeżeli po zastosowaniu powyższych porad komputer nadal zachowuje się tak samo udaj się do serwisu.