Jaki kupić powerbank? Który jest najlepszy?

12 Grudzień, 2018

W erze urządzeń mobilnych coraz częściej korzystamy z nich aby załatwiać swoje sprawy w każdym miejscu na ziemi, przez co potrzebujemy aby nasze urządzenie było cały czas naładowane. Każdy z nas miał taką sytuacje, że nasze urządzenie rozładowało się gdy go w tym momencie potrzebowaliśmy. Najlepszym wyjściem jest powerbank, czyli przenośne urządzenie do ładowania urządzeń mobilnych.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania powerbaka?

Co będziesz ładować ?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się co będziemy ładować. Sprawdźmy pojemność baterii urządzenia, które chcemy naładować. Załóżmy, że twoje urządzenie ma pojemność 3500 mAh. Podczas wyboru powerbanka powinniśmy wybrać taki, którego pojemność stanowi wielokrotność pojemności baterii urządzenia, które chcemy naładować. Co to oznacza? Wybieramy powerbank tak abyśmy mieli możliwość naładowania go dwukrotnie plus zapas energii. Pamiętajmy, że podczas ładowania urządzenia odbywa się to zawsze ze stratą części energii, dlatego musimy uwzględnić ten zapas pojemności. Podczas kupowania staraj się wybierać powerbanki markowe, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji.

Prędkość ładowania

Drugą ważną kwestią jest prędkość ładowania. Zwróćmy uwagę jakie natężenie prądu oferuję nasz powerbank. Optymalnym wyborem będzie powerbank z natężeniem 2.1A, ponieważ jest mniej więcej zbliżone do natężenia klasycznej ładowarki i gniazdka. Do wyboru mamy też urządzenie z 1A, ale musimy przygotować się na to, że ładowanie potrwa dłużej. Dla prawdziwych maniaków prędkości polecamy powerbanka z natężeniem 3.6A. Nie tylko natężenie powoduje z jaką szybkością będziemy ładować swoje urządzenie, ale też różne technologie np. Huawei Supercharge, Qualcomm lub QuickCharge, więc warto zwrócić na to uwagę.

Kilka urządzeń na raz ?

Zastanówmy się jeszcze czy powerbankiem będziemy jednocześnie ładować tylko jedno urządzenie czy może kilka. W ofercie sklepów możemy znaleźć powerbanki z możliwością ładowania nawet do 3 urządzeń naraz. Nie zapomnij zwrócić uwagi na natężenie w każdym gnieździe USB. Czasem jedno z gniazd posiada natężenie 2.1A a drugi 1A.

Wtyczki i złącza

Pamiętaj, żeby sprawdzić czy złącza w powerbanku będą kompatybilne z twoim urządzeniem.

Waga i wielkość naszego powerbanka

Nie zapominajmy aby nasz powerbank nie ważył tonę oraz aby miał odpowiednią wielkość. Dobierz go tak abyś mógł z niego swobodnie korzystać.

Wskaźnik naładowania

Wskaźnik naładowania, ułatwi nam określenie w jakim stopniu naładowany jest nasz powerbank. Możemy znaleźć powerbanki ze wskaźnikiem ledowym, gdzie stan naładowania będzie pokazywał się na poszczególnych diodach, lub ze wskaźnikiem LCD, gdzie na ekranie dostaniemy bardziej dokładne informacje o stanie baterii.

Poniżej przedstawiam wam powerbanki na które warto zwrócić uwagę

Źródła: 
Komputronik:
Benchmark