Poczta elektroniczna w dzisiejszych czasach

07 Grudzień, 2018

Tradycyjne listy w dzisiejszych czasach są skutecznie wypierane przez ich elektroniczne odpowiedniki. Ponad 1/3 ludzkości korzysta z ponad 6 miliardów e-maili wysyłając około 3 miliardów wiadomości w przeciągu godziny. Dzięki rozwojowi urządzeń mobilnych nasze skrzynki pocztowe mogą być otwierane na telefonach, tabletach czy innym sprzęcie. Skutkiem tego jest czytanie e-maili przez 47% użytkowników na mniejszych urządzeniach. Wraz ze wzrostem użytkowania elektronicznych wiadomości, firmy oraz korporacje w większości dostosowały się wykorzystując responsywny wygląd w wysyłanej poczcie. Do 2025 wartość marketingu e-mail ma wzrosnąć do 22 miliardów dolarów.

Jak zacząć korzystać z poczty elektronicznej?

W warunkach domowych wystarczy konto w serwisach oferujących usługę poczty.
Większość z nich jest za darmo. Poniżej lista kilku serwisów oferujące założenie skrzynki.

Serwisów oferujących założenie skrzynki elektronicznej jest dużo. Jedne są lepsze inne gorsze, należy wybierać rozważnie i sprawdzać limity każdej z skrzynek.

Jak korzystać z poczty na telefonie?

Potrzebna nam jest aplikacja. Możemy skorzystać z wbudowanej – Gmail, która oferuje dołączenie poczt z innych serwisów, pobieranie wiadomości, odczytywanie, odpisywanie albo skorzystać z innej jak np.:

Jak używać pocztę na komputerze?

Na komputerze sytuacja wygląda troszkę inaczej niż w przypadku telefonów. W Windowsie 10 istnieje wbudowana aplikacja poczty, pozwalająca na odbieranie, wysyłanie, podłączenie innych skrzynek oraz dostęp do kalendarza. Po za nią istnieją jeszcze:

Nie należy zamykać się na kilka programów, aplikacji i serwisów istnieje ich jeszcze bardzo dużo o zróżnicowanych funkcjonalnościach oraz ograniczeniach.

Źródła: 
„Email Statistics Report, 2015 – 2019”, The Radicati Group Inc., Marzec 2015 
„The ultimate mobile email statistics overview” – emailmonday.com, Jordie van Rijn, Grudzień 2018
„Emai is not dead” – emailisnotdead.com, Jordie van Rijn, Grudzień 2018