Jak ochronić komputer przed szkodliwym oprogramowaniem?

25 Listopad, 2018 Tagi:

Codziennie otwieramy i przeglądamy masę stron internetowych i plików. Niestety wielu z Was nie zastanawia się o istniejącym ryzyku zawirusowania komputera. Każdy z Nas ceni sobie bezpieczeństwo i prywatność, ale niestety przez brak wiedzy sami dajemy dostęp do naszych prywatnych plików na komputerze.

Każdy z nas spotkał się kilka razy ze szkodliwym oprogramowaniem, od wyskakujących reklam, aż do zaszyfrowanych danych. Oczywiście każdy słyszał o antywirusach, od tych mało skutecznych darmowych aż po te najdroższe z masą nowych funkcji, zabezpieczeń i narzędzi, ale nie zapewniają one 100% ochrony sytemu. Antywirusy mają nam pomóc w ochronie systemu, ale większość szkód spowodowana jest przez nas samych.

Szkodliwe oprogramowania dzielą się na:

Jak zabezpieczyć się przed szkodliwym oprogramowaniem:

Jeżeli nadejdzie sytuacja gdzie nasz komputer zostanie zainfekowany, najlepszym sposobem jest: odłączenie wszystkich zewnętrznych nośników danych, przeskanowanie systemu antywirusem odłączenie komputera od sieci oraz w groźniejszych przypadkach od prądu, aby szkodliwe oprogramowanie nie przedostało się na resztę urządzeń.

Źródła: 
Google:
SecureList: