Pomoc dotycząca uaktualniania systemu do wersji Windows 10

tel: 504 204 513

Nie możesz się do Nas dodzwonić?  Połaczenie zostało przerwane?  Odblokuj je:

Wyślij SMSa na numer: 2601
o treści: ZABLOKUJ 200
Wyślij SMSa na numer: 80450
SMS 1: W POL KONIEC
SMS 2: LIMIT START 200
Wyślij SMSa na numer: 80603
o treści: LIMIT 200
24 lipca, 2018

Kiedy otrzymam bezpłatne uaktualnienie?

Bezpłatne uaktualnienie jest przygotowywane po dokonaniu jego rezerwacji. Włączasz się w największe w historii wydarzenie związane z uaktualnianiem oprogramowania, musimy odpowiednio zarządzać jego przebiegiem, aby zapewnić wszystkim jak najlepsze warunki. Poczekaj na powiadomienie o uaktualnieniu z aplikacji Uzyskaj system Windows 10, czas oczekiwania może wynosić od kilku dni do kilku tygodni.

Zalecamy, aby poczekać na powiadomienie, które jest wysyłane po potwierdzeniu przez firmę Microsoft, że Twój komputer jest gotowy. Jeśli nie możesz czekać i masz odpowiednią wiedzę informatyczną, możesz użyć narzędzia do tworzenia nośnika, aby przeprowadzić natychmiastową instalację. Ponadto zawsze możesz sprawdzić stan swojego uaktualnienia w aplikacji Uzyskaj system Windows 10.

Dlaczego przed dokonaniem uaktualnienia muszę aktywować system windows?

To bezpłatne uaktualnienie systemu do wersji Windows 10 jest dostępne tylko, jeśli posiadasz oryginalną kopię systemu Windows zainstalowaną na urządzeniu kwalifikującym się do bezpłatnego uaktualnienia. Przed dokonaniem uaktualnienia musisz aktywować bieżącą wersję systemu Windows za pomocą klucza produktu.

Jeśli Twój klucz produktu dla bieżącej wersji systemu Windows nie działa prawidłowo, przejdź do artykułu dotyczącego aktywacji produktu, aby uzyskać dodatkową pomoc. Jeśli nie masz klucza produktu lub nie możesz aktywować bieżącej wersji systemu Windows, musisz użyć nośnika instalacyjnego systemu Windows 10. Więcej informacji o tworzeniu nośnika instalacyjnego systemu Windows 10 znajdziesz w witrynie internetowej pobierania oprogramowania firmy Microsoft.

Jak zwolnić miejsce na uaktualnienie?

Aby można było dokonać uaktualnienia systemu Windows do wersji Windows 10, potrzebne jest co najmniej 8 BG wolnego miejsca. Oto kilka czynności, które możesz wypróbować, jeśli na danym komputerze PC nie ma dość miejsca:

  1. Usuń pliki i aplikacje, których już nie potrzebujesz.
  2. Zwolnij miejsce na dysku za pomocą narzędzia Oczyszczanie dysku.
  3. Podłącz dysk zewnętrzny z wystarczającą ilością wolnego miejsca, aby kontynuować uaktualnianie. Po dokonaniu uaktualnienia przechowuj ten dysk zewnętrzny w bezpiecznym miejscu, na wypadek gdyby był potrzebny do przeprowadzenia odzyskiwania.

Uwagi

Aby dowiedzieć się więcej o zwalnianiu miejsca na komputerze PC z systemem Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, zobacz Strategie zwalniania miejsca na dysku.

Aby dowiedzieć się więcej o zwalnianiu miejsca na komputerze PC z systemem Windows 8.1 Update, zobacz Porady dotyczące zwalniania miejsca na dyskach na komputerze.

Dlaczego w czasie uaktualnienia muszę odinstalować niektóre aplikacje?

Niektóre aplikacje trzeba odinstalować, ponieważ mogą powodować problemy w trakcie uaktualniania. Będzie je można zainstalować ponownie po zakończeniu uaktualniania systemu do wersji Windows 10.

Inne aplikacje trzeba odinstalować, ponieważ po uaktualnieniu systemu do wersji Windows 10 nie będą działać poprawnie lub zupełnie przestaną działać. Takich aplikacji nie będzie można zainstalować ponownie ani używać po zakończeniu uaktualniania systemu.

Czy po uaktualnieniu będzie można nadal używać programu windows media center?

Nie, program Windows Media Center nie jest dostępny w systemie Windows 10 i zostanie usunięty w czasie uaktualniania. Po ukończeniu uaktualnienia nie będzie można zainstalować programu Windows Media Center.

Po uaktualnieniu systemu Windows 7 lub Windows 8 z programem Windows Media Center do wersji Windows 10 na komputer zostanie bezpłatnie pobrana aplikacja Odtwarzacz DVD Windows. Tej aplikacji można używać do odtwarzania dysków DVD.

Czy mogę zmienić język podczas uaktualniania?

Najprostszym sposobem zmiany języka jest przeprowadzenie uaktualnienia do tej samej wersji językowej, która działa na komputerze, a następnie dodanie nowego języka.Aby dodać nowe języki w systemie Windows 10, przejdź do pozycji Ustawienia > Czas i język > Region i język > Dodaj język, a następnie wybierz odpowiedni język.

Czy mogę przywrócić stary system operacyjny?

  1. Jeśli od czasu przeprowadzenia uaktualnienia do systemu Windows 10 nie minął jeszcze miesiąc, możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, korzystając z pozycji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie.
  2. Jeśli producent Twojego komputera udostępnił taką opcję, możesz przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.
  3. Jeśli opcje powrotu do poprzedniej wersji systemu i przywrócenia ustawień fabrycznych nie są dostępne, możesz użyć nośnika instalacyjnego i klucza produktu w celu zainstalowania poprzedniej wersji systemu Windows.